KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13658777

nr 1365 8777

Laila Prytz

(f. 1907), Sverige

Oljemålningar, 4 st, Porträtt. Signerad, daterad 1933-1950, pannå, 27x22 - 28x23 cm

Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 7 december 2020
kl 19:51:06

Laila Prytz

Läs mer om Laila Prytz