KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13658777
nr 1365 8777
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Porträtt. Signerad, daterad 1933-1950, pannå, 27x22 - 28x23 cm
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 december 2020
kl 19:51:06
500 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr